© 2014 pawrybnik blog5

Kompleksy

    Kompleksy. Uczucie, które posiada każdy z nas. Nie każdy jednak potrafi sobie z nimi poradzić. Dlatego odpowiem na kilka pytań na ten temat:

  • Skąd biorą się kompleksy ?

Kompleksy istnieją w naszej psychice. To przez nie często czujemy się brzydcy, bez jakichkolwiek wartości. Najczęściej są one związane z naszym wyglądem zewnętrznym (ale nie tylko), który nie zawsze jest taki jaki sobie wymarzyliśmy.

  • Co to znaczy mieć kompleksy ?

Mówiąc o kompleksach, myśli się zazwyczaj o nieprzyjemnych i wstydliwych przeżyciach oraz emocjach, które dotyczą cech charakteru, osobowości, wyglądu zewnętrznego, sposobu zachowania i relacji z innymi ludźmi.

blog4

  • Dlaczego kompleksy unieszczęśliwiają ?

Kompleksy to zmora niejednego człowieka. Za małe dłonie, za krótkie nogi, zbyt duże usta, zbyt kręcone włosy – we wszystkim da się dopatrzeć defektów. Do tego dochodzi niezadowolenie z siebie w kontaktach z innymi. Myśl o tym, że nie jest si ę idealnym odbiera poczucie szczęścia, zadowolenia. Niska samoocena powoduje uczucie, że nie zasługuje się na nic. Pojawia się lęk przed porażką i pogłębia się poczucie bycia gorszym od innych. A przecież nie ma ludzi idealnych !

blog2

  • Jak pozbyć się kompleksów ?

Najbardziej popularne tematy to kompleksy dziewczyn („Jak schudnąć?” itp.), kompleksy kobiet („Jestem brzydka i nikt mnie nie chce” itp.). Zazwyczaj są to tematy koncentrujące się wokół wyglądu zewnętrznego albo nieskuteczności funkcjonowania w relacjach międzyludzkich. Istnieje wiele propozycji pozbycia się kompleksów, ale i tak nie wyczerpują one całości możliwych walk z kompleksami. Skuteczność zależy od zmiany myślenia i chęci pracy nad sobą.

                                                        blog

  • Kilka słów od siebie.

Kompleksy ma każdy. Bez wyjątku. Nie należy przejmować się nimi za bardzo. Nikt nie jest idealny :)

                                                     blog5

 

 

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nigdy nie jest publikowany ani udostępniany. Pola wymagane zostały oznaczone symbolem *

*
*

Możesz użyć następujących znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>